Wiggle Your Ears? Zdvihnúť jedno obočie? Zriedkavé telo triky, ktoré niektorí z nás môžu urobiť

0304 body quirks vg

Spomeň si na dieťa v základnej škole, ktoré by mohol otáčať oči tak ďaleko v jeho hlave, že vidíš iba biele časti očí? To ma naozaj znervózňovalo. Existuje veľa mimoriadnych vecí, ktoré môžeme robiť s našimi telami – niektoré veci, ktoré môže urobiť len malé percento z nás. Máte špeciálnu schopnosť? Pozrite sa, aké sú zriedkavé…


Dr. Kristin Woodward, anesteziológka, ktorá praktizuje v Denveri v Colorade, študovala túto tému. Pomohla mi zostaviť tento zoznam vzácnych telesných výstrelkov:

Krčte si uši. “Možnosť zdvihnúť uši môže byť zdedená, ale môže to byť aj naučenie s praxou,” hovorí. “Predpokladá sa, že asi 10-20 percent populácie má schopnosť.”

Otáčajte jazyk. Viete mýtus: Že ľudia, ktorí dokážu zviesť svoje jazyky (a viažu čerešňové stonky v uzloch) sú dobré bozky! Nuž, potom 60 percent obyvateľstva je hladké. To je množstvo, ktoré hovorí, že sa môže zvlniť a / alebo zalomiť jazyk. Ale môže sa to aj naučiť, dodáva. Avšak “schopnosť vytvoriť jazyk listu ďateliny je dedičným znakom.”

Zdvihnite jedno obočie. Ukázalo sa, že väčšina z nás to môže urobiť a ak nemôžeme, môžeme trénovať naše svaly, aby to urobili, hovorí (len v prípade, že ste zúfalo dúfali, že sa učíte).

Oštep svoj vlastný lakeť. “Je to veľmi vzácna schopnosť,” hovorí.

Dotknite sa špičky jazyka na nos a bradu. Tiež veľmi zriedka, hovorí. Skúste to, zdá sa to skutočne nemožné.

__Prečisti si nos. Toto je bežnejšie, hovorí, a vy sa môžeš trénovať, aby si to urobil (predpokladám, že sa ti to všetko otriaslo nohami – ha – viete, že to robíš!).

Kýchne s otvorenými očami. “Je ťažké kýchať s otvorenými očami kvôli veľkému tlaku, ktorý sa vytvára v očiach počas kýchnutia,” hovorí. “Existujú správy o ľuďoch, ktorí dokážu túto úlohu splniť.” vy?

Keď už hovoríme o výčitkoch, už ste niekedy zjedli niektorú z týchto zvláštnych, ale zdravých potravín?

Povedzte mi, môžete urobiť niektorú z vyššie uvedených?

Foto: iStock
Ссылка на основную публикацию
2019