Je toto staré zrno tajomstvom ovládania vašej chuti do jedla?

jačmeň

Proso a amarant má teraz chvíľu, ale vedci tvrdia, že by ste sa mohli znova pozrieť na menej trendové starodávne zrno: jačmeň.

Nový výskum z Lundskej univerzity vo Švédsku zistil, že pridávanie jačmeňa do stravy môže pomôcť ľuďom schudnúť. Štúdia, ktorá bola publikovaná v British Journal of Nutrition, dospelí jedli trikrát denne počas troch dní buď chlieb z jačmeňa alebo biely chlieb.

Výskumníci skúmajú krv účastníkov po krátkej strave a zistili, že tí, ktorí jedli jačmenný chlieb, mali zvýšenú hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu a lepší kontrolu chuti do jedla než ich bieliaci konzument.

Zvyšovanie metabolizmu a zníženie pocitu hladu sú dôsledkom zvýšenia dobrých hormónov v čreve spôsobených vláknami v jačmeni, hovoria vedci. Bola tiež zvýšená hladina hormónu, ktorý pomáha znižovať chronický zápal. V priebehu času povedali vedci, mohlo by to znížiť pravdepodobnosť vzniku ochorenia srdca a cukrovky.

To je trochu pôsobivé iba tri dni na jačmeňom vylepšenej strave, ale registrovaný dietetik výživu Beth Warren, autor Žiť skutočný život s skutočným jedlom, nie je šokovaný.

Vlákna v potravinách ukázali, že stimulujú hormóny v čreve, ktoré regulujú chuť do jedla a metabolizmus, ako hovorí, a zároveň stimulujú rast dobrých baktérií. “Je vzrušujúce, že najmä jačmeň, potravina s vysokým obsahom vlákniny, bola spojená s týmito prínosmi spolu s určitým druhom dobrých baktérií, ktoré stimuluje,” hovorí.

Zatiaľ čo “karbón” môže byť pre niektoré štvorpísmenové slovo, Warren hovorí, že to ukazuje, že môžu skutočne pomôcť vám schudnúť. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny, vrátane uhľovodíkov, môžu skutočne spôsobiť, že sa cítite plnšie, dlhšie, kontrolujete chuť do jedla, zvyšujete metabolizmus a znižujete nadúvanie.

Máte záujem začleniť do stravy viac jačmeňa? Warren odporúča skúsiť hubovú jačmeňovú polievku alebo včleniť obilie do teplého šalátu s červenou cibuľkou, paradajkami a petržlenovou vňažrou. Alebo môžete ísť na štúdiu a jednoducho začať jesť chlieb bohatý na jačmeň.

Viac od pôvab:

Ссылка на основную публикацию
2019