Viac sietí vytvára televízne relácie pre ženy a ženy – tak prečo nie je CBS?

Nedávno viceprezident Netflixu pre pôvodný obsah, Cindy Hollandová, hovoril s nami o tom, prečo je taký nepríjemný pre streamingový obor, ktorý bude obsahovať viac originálnych sérií žien, žien a žien. (Skrátka, “Ženy predstavujú polovicu svetovej populácie … takže vylúčenie žien od toho, aby sa videli a ich problémy dramatizované na obrazovke, sa nezdajú byť dobrým nápadom.”) Nie je to o zahadzovaní mužov alebo o tom, že ich programovanie nie je ale o vytvorení rovnosti pohlaví (rovnako ako väčšieho publika) na najvýznamnejšom zábavnom médiu: televízii.

A včera sa jej podieľala aj NBC tým, že oznámila vytvorenie novej iniciatívy nazvanej Female Forward, ktorá sa zameria na pomoc ženám získať viac pracovných miest za kamerou. Nový program poskytne desiatim ženám režisérku príležitosť stínovať až tri epizódy seriálu NBC (tak sa ukazuje ako Toto sme my, supermarket, atď.), ktoré vyvrcholili záväzkom nasmerovať aspoň jednu epizódu série, ktorú stínila. Skutočnosť, že takáto iniciatíva dokonca existuje, poukazuje na to, ako obmedzené boli príležitosti pre ženy za kamerou.

“Pre naše dcéry by nemalo byť ťažšie usmerňovať sa než pre našich synov. Malo by to byť rovnaké podmienky, “hovorí režisérka Lesli Linka Glatterová o projekte vášne, ktorej predsedá NBC prezidentovi Jennifer Salkeovej. “Takýto program je menič hry.” Salke, ktorá od roku 2011 pôsobila v NBC, tiež cítila, že je čas “urobiť s tým niečo”.

Dodala: “Pevne veríme, že ženy môžu a mali by byť v popredí, keď povedali zaujímavé príbehy, a dúfam, že zložka zaručená-režie bude mať skutočný vplyv na naše výstavy, ako aj na odvetvie.”

Je to sentiment zdieľaný uber-producent / režisér / spisovateľ Ryan Murphy rovnako, ktorý vytvoril Half Foundation v minulom roku v nádeji, že aspoň 50 percent všetkých režisér sloty na jeho show plné žien, ľudí farieb a členov komunita LGBTQ +. V čase, keď začala vychádzať polovica nadácie na začiatku roka 2016, Murphy povedala: “Musím tvrdo pracovať a zaistiť, aby boli za zákulisím zastúpené hlasy.” Jednou z vecí, na ktorú som naozaj šťastná [na mojej sérii FX] zvar je tu 15 rolí pre ženy nad 40 rokov, takže sa snažím robiť lepšie. Je to jedna z tých veľkých radostí, ktoré som dokázal urobiť. “A keď hovoril o lepšej práci, Murphy splnil svoj sľub, pričom polovica riadiacich rolí Feud: Bette a Joan chodí na ženy.

Ale nie je to len rovnosť pohlaví v zákulisí, ktoré si sieťový exekútori sľubujú zlepšiť. Na letnej tlačovej turné Asociačnej televíznej asociácie tento týždeň prezident CW Mark Pedowitz poznamenal, že jeho sieť má medzi publikom približne 50/50, ale chce, aby sa tento pomer posunul späť k vyššiemu percentu ženských divákov. “Keď som dostal [do siete], bolo to 70% žien až 30% mužov … chceme, aby nás viac sledovali. dynastie vedľa Riverdale ďalej to pre nás zvyšuje. “

Nie sú to samé: AMC, HBO, Showtime, Starz, TNT, TBS, Sundance, Hulu, Netflix, Lifetime (prirodzene) a veľa iných káblových a streamingových stránok vydáva viac sérií s ženami na helme – vyzerá to dobre, ale preto, že diváci naladia.

Jedna očividná výnimka? CBS, ktorá sa v TCA minulý týždeň dostala do ohniska za to, že sa nedokázala dostať kamkoľvek blízko k rodovej rovnosti, a to ako na obrazovke, tak aj za kamerou. Zo svojich nových vystúpení na jeseň nie je v jednej z nich ženská herečka v hlavnej úlohe. Len jedna osoba farebne – Šémar Moore – tituluje svoju vlastnú show (S.W.A.T.).

Ak sa spýtate CBS, prečo boli na obrazovke tak pomalé, aby vám ukázali rovnosť, povedia vám, že robia všetko pre to, aby sa tam dostali a že zmena je príchod. Ale slová sú práve také, ak za nimi nie je žiadna činnosť. “Nie som si istý, že môžem hovoriť, prečo to trvá dlhšie [pre nás],” uviedol nový prezident spoločnosti CBS Entertainment Kelly Kahl na zasadnutí siete TCA. “Povedali sme, že v minulosti by sme robili lepšie a zlepšujeme sa.”

To nebolo dosť dobré pre hereckú herečku nominovanú na Oscara Jessicu Chastainovú, ktorá na Tweete: “Len Netflix a chill. Alebo nejaká veľkosť HBO. Alebo niečo od Ryana Murphyho. Je tu veľa neuveriteľných možností, ktoré nezahŕňajú CBS. “

CBS mala – a naďalej má úspech – s ženskými vystúpeniami a príbehmi na vystúpeniach mamička, Pán sekretár, a Dobrá manželka, tak prečo nie je viac na vzduchu je jedným z najväčších záhad TV. A v prípade, že sa zaujímate, prečo je pre spoločnosť CBS dôležité, aby sledovala vedenie iných sietí, dbajte na túto štatistiku: vysielacie siete stále čerpajú oči ako kábel a CBS je najviac sledovaný medzi svojimi partnermi.

Sedenie na vrchole nie je zábavné, ak nerastúte ani inými spôsobmi. Tak sa pripojte k klubu, CBS. Radi vás privítame.

príbuzný: Ako používa Netflix výstava ako žiara na zmenu televíznej krajiny

Ссылка на основную публикацию
2019