Katy Perry hovorí, že by pravdepodobne prepísala, že “som bozkávala dievča”, keby to teraz vyšlo

Vypočujte si práve teraz pieseň Katy Perryho “I Kissed a Girl” a môžete sa cítiť trochu inak ako pred 10 rokmi. Áno, stále je to tak chytľavé, ako nikdy predtým – Perryho hrdina vokálov je silná a tlukot srdca znamená podnikanie – ale texty vám môžu dať pauzu. “Políbil som dievča a mne sa to páčilo,” tvrdo poznamenal Perry, pričom uviedol viacero odkazov na chuť dievčenskej čerešne Chapstick. V celom piesni Perry popúsi fakt, že bozkávanie dievčat nie je to, čo “dobré dievčatá” robia a že dúfa, že jej priateľ jej “nepozná” experiment. “Chcem ťa skúsiť,” spieva na skok. “Som zvedavý za teba.”

Skladba bola v roku 2008 označená za “priateľskú k lesbičkám”, ale aby bolo jasné, nie je o tom nič skutočne čudné. Niektorí kritici tvrdia, že texty “odrážajú trivializáciu živej ženskej sexuality a kultúrnych noriem, ktoré uvádzajú, že ženská sexualita existuje pre potešenie ľudí.”

Aby sme boli spravodliví, to bola niečo, čo naša heteronormatívna kultúra urobila dosť počas prvých vecí. Spomeňte na Britney Spears a Madonna bozk na MTV Video Music Awards 2003, alebo dve dievčatká, ktoré sa na party v Halloween Zlé dievčatá. Aj keď je Perry robí považujúc sa za sexuálne tekutinu, “Bozkávala som dievča”, mrhá na neurčitosť bez toho, aby ponúkla veľa nuansy.

Našťastie sme sa (väčšinou) presťahovali okolo tohto, a preto Perry pripúšťa, že by prepracovala niektoré texty na “I Kissed a Girl”, ak ju teraz uvoľní.

“V posledných 10 rokoch sme sa skutočne zmenili, hovorili sme,” povedala pôvab. “Bisexualita nebola taká, o čom som hovoril vtedy, alebo akýkoľvek typ fluidity.Ak som musel písať túto pieseň znova, pravdepodobne by som na ňom upravil text.Liaricky, má pár stereotypy v ňom.Táto vaša myseľ sa tak zmení v priebehu 10 rokov a vy rastie toľko.To je pravda pre vás sa môže vyvíjať. “

Sledujte nižšie:

Dobre povedal, kráľovná Perry, a teraz sme svedomia, aby ste znova vydali “I Kissed a Girl”. Desaťročné výročie prichádza v apríli: Znie to ako skvelá príležitosť na opätovné nahranie piesne – s progresívnejšími textami – a ticho kritiky na dobré.

Katy Perry’s Platinum Blond Pixie Cut nie je úplne na výber

Katy Perry získala skutočnosť, že sexualita je viac ako čierna a biela

Ссылка на основную публикацию
2019