Áno! Disney najala ženu, ktorá nasmerovala * Mulan * Live-Action remake

Keď Disney oznámil, že robí live-action verziu Mulan, sme boli nadšení a trochu skeptickí. V dnešnej búrlivej kultúre potrebujeme vidieť silnejšie filmy o ženách a menšinách, ale mnohí ľudia sa pochopiteľne obávali, že sa Disney bude bieliť Mulan. Koniec koncov, Hollywood má históriu odovzdávania bielych hercov na hranie ázijských alebo poliaziánskych postáv. Takže keď anonymný spisovateľ, ktorý sa nazýva Angry Asian Man, zverejnil kus, ktorý si nárokoval špecifikovaný skript pre Mulan predstavovali biele mužské vedenie, boli sme sklamaní a dúfali, že to nie je pravda.

Našťastie je tu niekoľko dobrých správ o projekte: Disney oznámil tento týždeň, že ženská riaditeľka bude privádzať Mulan prerobiť. Úžasné, že? Podľa Hollywoodský reportér, Disney vybrala Nikiho Caro, aby sa postavil do filmu po tom, ako zvážil niekoľko ďalších, vrátane ázijských režisérov Ang Lee a Jiang Wen. Samozrejme, že by bolo ešte lepšie, keby spoločnosť Disney najala ázijskú ženu, ktorá by riadila projekt, ale fakt, že Bill Kong, založený v Hongkongu, je výkonným producentom Mulan pomáha zaistiť, aby sa casting vykonal správne. (THR tiež hlási, že Mulan výrobcovia sústreďujú svoje úsilie na odlievanie v Číne, ďalšie veľké znamenie.)

Carovo minulé práce to naznačuje Mulan bude v dobrých rukách. Jej film v roku 2005, Severná krajina, získala dve nominácie na Oscara a Jessica Chastain, hviezda posledného filmu Cara, Žena Zookeeperovho manželky, nedávno pochválil režiséra za to, že udržiaval atmosféru na základe pohlavia vrátane. Caro bude druhou ženou v histórii, ktorá nasmeruje film s rozpočtom viac ako 100 miliónov dolárov. (Prvým je Ava DuVernay, na nadchádzajúcu Vráska v čase.) Tu tu!

Mulan je naplánovaný na vydanie roku 2018 a teraz máme veľké nádeje! Nedovoľte, aby sme sa zoznámili s Disney. Každé detské deti vo svete sa pozerajú.

Ссылка на основную публикацию
2019