İnsanlar Are Are * Çok * Angry Reese Witherspoon’un Anne Blogger Hakkında Comment

Geçen hafta WSJ Dergisi2017 İnovasyon Ödülleri, Reese Witherspoon, kadınların eğlencede yüzleştiği birçok konu hakkında konuştu. “Duyduysanız, bilmiyorum, ama Hollywood’da bir sürü şey oldu,” dedi, son zamanlarda ortaya çıkan cinsel saldırı ve taciz hikâyeleriyle ilgili son sözlere değinerek şaka yaptı. Ancak, yetkilendirme konusundaki konuşması birçok kişi tarafından alkışlanırken, kullandığı bir örnek, içinde atıfta bulunulan insan grubuyla iyi geçinmedi: blog’lu anneler.

Medyada kadınlar için kaliteli içerik oluşturma hakkında konuştuğunda, “Anne blogları ve bir hindi pişirmenin 14 yolu hakkında konuşmuyorum” dedi. Yorum, göre Kozmopolitan, En az iki sözde anne blogcuların dikkatini çekti (doğal olarak) aktrislere cevap vermek için blogları kullandı.

Mom.Me sitesindeki “Küçük Bir Anne Anne Blogundan Reese Witherspoon’a Açık Mektup” başlıklı yazıda, Meredith Gordon “Üzgünüm kızım, ama seninle alacağım ciddi bir kemiğim var.”

Gordon, “Pek çok blog yazarı gibi, ben de ‘anne blogcu’ terimini sık sık kullandım, çünkü her zaman sevinçli bir şekilde kullanılır – birisinin profesyonel uğraşlarını marjinalize etmek için kafasında profesyonel bir patlayıcı. “Çeşitliliğe sahip olma teşebbüsünde, çocuk sahibi olan kadınların anneler de dahil olmak üzere pek çok şey olduğu gerçeğini ihmal ettiniz, ama sadece annelik tarafından tanımlanmadık. Tıpkı bir anne ve bir aktör olduğunuz gibi, muhtemelen ‘Anne aktris’ olarak adlandırılmayı takdir ediyorum. ”Ayrıca blogcular olan anneleri savunmasında Gordon, Witherspoon’un filmografisinde bir vuruş yapmanın üstünde değildi,” Hayır, her blog yazısı bir mücevher değil. eminim sen yıldız yaptın Sıcak takip, hepsinden sonra. Ancak, hayatlarını çevrimiçi yazarak yapan muhteşem yazarlar var. ”Diye sordu,“ Bir grup kadını bir başkasını teşvik etmek için niçin bir çaba göstersin? Korkunç blog gönderilerini okuduğumdan çok daha korkunç filmler gördüm. Neden amaçları iyi anneler ve iyi yazarlar olmak isteyen bir grup insanı seçmelisiniz? Bunun hakkında seçecek hiçbir şey yok. “

BadSandy.Com’un yaratıcısı olan Gordon, Kellyanne Conway’e açık bir mektup, Amazon kurucusu Jeff Bezos’a bir mektup, Kanye West’e iki açık mektup ve yalnızca siteye ayrılmış bir bölüm de dahil olmak üzere pek çok konuda yazılar yayınladı. Gwyneth Paltrow’un Goop Kılavuzu’nda arsızca yorum.

Witherspoon’a karşı bir başka mutsuz yanıt, Ripped Jeans ve Bifocals’ın arkasındaki kadın Jill Robbins’ten geldi. Bu logoda, “evlat edinme, annelik, yaşam hakkında bir blog” olarak yer alıyor. Yakın zamanda yayınlanan bir yazıda, Robbins, Celeb’nun eski kariyerini, Witherspoon’un kariyerinin iniş ve çıkışlarıyla not ediyor. “Birlikte yaşlandık gibi hissediyorum. Bir gece serimize ihtiyaç duyduğumuzdan beri, filmlerinizi seyrediyorum, hayattaki ve aşktaki maceralarınızı takip ediyorum (garip, ürkütücü, sapkın bir şekilde olmasa da). Robbins, “.

“Çocuklarınızı nasıl büyüttüğünüze, kişisel ilişkilerinizi nasıl başardığınıza ve Hollywood kariyerinize nasıl ayak uyduracağınıza hayran oldum. 2013’te sarhoş sürüş için çektiğinizde sırtınızı aldım” diyor Robbins, Görünüşe göre, Reese’i hatalarından dolayı yargılamayan ahlaki yüksek zemini alırken, aynı zamanda onları getirme fırsatını da alır..

Robbins, Gordon’un “anne blogcular” terimiyle benzer bir görüşe sahip. “Witherspoon”, “Birinin seni ‘anne oyuncu’ olarak çağırmasını ister misin?” Tahmin etmiyorum. Çünkü hadi ama. Bu çok kötü. Bu küçültücü. Teslimatın bitmesini beklemediğim her şey. “

(Witherspoon’un “anne blogcu” terimini icat etmediğini, hatta popülerleştirmediğini ve “blogger” veya “blogger” gibi düzenli bir ifadenin kullanıldığını belirtmek gerekir.)

“Başarılarımdan gurur duyuyorum. Eğer kendimi ‘anne blog’ terimine kendim için açmayı başarabildiğim şeyi azaltmak istiyorsanız o zaman devam edin. Ben bundan çok daha fazlası olduğumu biliyorum,” Robbins ‘ post sonuç.

Bir Oscar ödüllü aktris, girişimci ve annesi olan Witherspoon, kısmen de olsa medyadaki kadınlarla ilgili konuşmanın ön saflarında yer aldı. Büyük Küçük Yalanlar, eleştirmenlerce beğenilen HBO dizisi bu yıl rol aldı ve üretti. Gösteri, karanlık temalar ve ağır konuyla uğraşırken, aynı zamanda modern annelik deneyimi hakkında da çok şey vardı; Hikayenin ortasındaki kadınların dörtlüsü birbirine bağlıydı çünkü çocukları aynı okula gittiler. Peki neden konuşmasında “anne blogcular” ın peşinden gitti? Belki de medyanın, kadınların ilgilendiğini düşündüğü, sadece iç yeteneklerimize, on yıllardır oynanan bir desene nasıl indirgendiğimiz hakkında bir noktaya değinmek. Ya da belki o sadece acımasız ve kalpsiz bir wench. Kimler söyleyebilir ki? Lütfen, herkese, cevabını bana ver..

İlgili: Reese Witherspoon: Hırslı bir kadının sadece kendisi için çıktığı fikrini değiştirmek zorundayız

Ссылка на основную публикацию
2019