Grace “Saç Şekillendirici” nin Konvansiyonel İdeallerinin Çözülmesine İlişkin Grace Coddington

Dove Hair’ın yeni araştırmasına göre, 10 kadından sekizi, saçlarını belli bir şekilde giymek için baskı hissediyor. Bunu ele almak için Dove, kadınları saçları güzelmiş gibi hissettiren güzellik standartlarını yıkmak için Grace Coddington’la işbirliği yaptı. Coddington, 50 yıldan uzun süredir geleneksel olarak saç güzelliği kavramlarına meydan okumıştır – birincisi, bir model olarak ve daha sonra, dünyadaki en etkili (ve tanınabilir) moda editörlerinden biri olarak. Bu nedenle, tüm kadınların saçlarını sevmelerine ilham vermek için, Dove, onun güzel saçlarını bugün yeniden tanımlayan üç genç kadının yanı sıra öyküsünü paylaşmasını istedi..

Bir model olarak, milyonlarca farklı saç modelinin olduğu biliniyordu. 1960’larda ikonik beş nokta kesimini ilk kullanan bendim. Herkesin arı kovanı arttığından beri, bu yeni kısa saç stilleri çığır açıyordu. Parmaklarınızı saçlarınızın arasından yıllar içinde ilk defa kullanabilmeniz için enerji veriyordu. İşe gittiğimde rağbet, dikkatim yönettiğim moda çekimlerine ve saçların resimlerde nasıl görüneceğine dikkat çekti. Saç kesinlikle bir fotoğraf yapabilir; her çekimimin her zaman başlangıç ​​noktası olmuştur.

Fotoğraf by David Montgomery/Getty Images
FOTOĞRAF: Fotoğraf David Montgomery / Getty Images tarafından

Grace, 1964’te efsanevi beş puanlık kesimini yaptı..

70’li yıllarda modelleri şekillendirirken, kendi saçları türbanlar ve eşarplar altında sessizce büyüyordu. Bir sene sonunda sararma altında ortaya çıkardığımda, kırmızı rengi biraz kına ile geliştirmeye ve ona izin vermeye karar verdim; bunun kendi hesabında zaten oldukça kıvırcık olduğunu farketmem. Ve böylece imza imzam doğdu. Bana kimlik veren büyük, güçlü bir noktalama işareti istedim. Bugün kendimi başka bir şekilde hayal edemiyorum. Saçlarım bana bir bakış ve tavır veriyor; kendim çizdiğim karikatürlerde hemen farkedilir.

(C) Estate of Jeanloup Sieff
FOTOĞRAF: (c) Jeanloup Sieff Malikanesi

Kısa saç kesimleri, Birleşik Krallık’taki Gençlik Deprem hareketinin özgürleştirici bir damgasını oluşturuyordu..

Kendinizin ve görünüşünüzün kontrolünde olmalısınız. Denemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ama senin denen olmalı, başkasının değil.

telif hakkı Norman Parkinson Ltd./Courtesy Norman Parkinson Archive
FOTOĞRAF: Telif Hakkı Norman Parkinson Ltd./Courtesy Norman Parkinson Arşivi

Grace’in imzasının başlangıcı, 1975’te Jamaika’da.

Daha fazla kadın saç hikayelerini buradan okuyabilirsiniz. rağbet ve cazibe. Ve güzel saçların tanımını Pinterest’te genişletmek için görevinde Dove Hair’a katılın.

Ссылка на основную публикацию
2019