Tento príliš všeobecný sexuálny problém môže byť vzťahovým obchodom

Nie je žiadnym tajomstvom, že dobrý sexuálny život je dôležitým faktorom zdravého vzťahu, no nový výskum ukázal, aké dôležité je, aby sa synchronizácia v vrecku mohla.

Štúdia, ktorá bola publikovaná v časopise Osobnosť a sociálna psychológia, analyzovali údaje zo šiestich rôznych štúdií s cieľom nájsť top partnera, ktorý sa zaoberal obchodovaním. Medzi zisteniami: Veľký problém malo partnerstvo s nízkou alebo nekompatibilnou sexuálnou cestou. Konkrétne 39 percent mužov a 27 percent žien tvrdí, že opustia vzťah, ak sa ich libido nezhoduje s ich partnerom.

New York City sexuálny terapeut Ian Kerner, Ph.D., autor Prvá prichádza, nie je šokom o novinkách. “Desire nezrovnalosti a nesúlady sú č.1 dôvod páry prísť, aby ma vidieť pre sexuálnu terapiu,” hovorí.

Certifikovaná klinická sexuológka Debra Lainová súhlasí. “Toto je veľmi bežné veľa v mojej kancelárii, “hovorí.

Kerner hovorí, že je to úplne rovnako rozdelené medzi mužov a ženy, ktoré sú “partnerom s nízkou túžbou”. “Stereotypom je ten chlap, ktorý sleduje a žena odstupuje, ale vidím to rovnako často ako žena, ktorá sleduje,” hovorí.

Našťastie odborníci tvrdia, že vzťah nie je úplne skrutkovaný, ak pohlavné jednotky nezodpovedajú za predpokladu, že obaja ľudia sú ochotní pracovať na ňom.

Kerner odporúča prehodnotiť spôsob, akým sa zameriavate na sexuálne zameranie viac na vzrušenie a menej na túžbu. “Niektorí ľudia majú spontánnu túžbu – vidíte svojho partnera a chcete si odtrhnúť oblečenie – ale to je skôr na začiatku vzťahu,” hovorí. “Všeobecne platí, že 70% žien a 30% mužov to nezažilo. Máme tento názor, že túžba by mala nastať spontánne, a ak necítim túžbu, nebudem mať sex. “

Namiesto toho Kerner hovorí, že je to dobrý nápad zamerať sa na váš vzrušenie, čo môže vytvoriť citlivú túžbu, t. J. Byť zapnutá niečím, čo váš partner hovorí alebo robí. Aby to bolo celkom jednoduché: Kerner odporúča, aby páry trávili viac času tým, že robia veci, ktoré spolu spájajú. Zvyčajne naznačuje, že ľudia strávia 20 minút, keď sa spoločne venujú vzrušujúcej aktivite, ako napríklad vyhotovenie alebo sprchovanie spolu. “Nemusí to viesť k sexu,” hovorí. “Kľúčom je preklenutie medzery túžby a nerozmýšľanie o sexe ako o niečom spontánnom.”

Ak zistíte, že sexuálna jazda vášho partnera časom klesá, Laino odporúča vyskúšať rôzne sexuálne techniky, konkrétne sa uistiť, že osoba s nižším pohlavným stykom je “naplnená” masážou, predvojom a predovšetkým efektívnou komunikáciou. “Je v poriadku sa opýtať:” Čo môžem urobiť, aby ste vám pomohli týmto spôsobom? “Hovorí.

Ak to stále nepomôže, Kerner navrhuje, aby ste sa pozerali na faktory životného štýlu – ak váš partner fajčí, pije príliš veľa kávy, neustále stresuje alebo má nadváhu, tieto faktory môžu tlmiť sexuálnu jazdu.

Samozrejme, ak nemáte sex tak často, ako by ste chceli so svojím partnerom, Kerner poukazuje na to, že môžete prevziať zodpovednosť za vlastnú sexualitu. Aby som to povedal: “Ak sa cítite nadržaný, môžete masturbovať.” Ale on pripúšťa, že to je iné ako mať vzťahový sex a spojenie, ktoré prichádza s ním, ale môže byť potešujúce, ak potrebujete vydanie.

Ak si všimnete, že vaše pohlavné jednotky sú mimo synchronizácie, nečakajte s tým niečo urobiť. Kerner hovorí: “Nie je to prelomový obchod, ale v priebehu času je to určite dohoda.”

Ссылка на основную публикацию
2019