Sırtımda bir keçi ile yoga yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde Zen oldu

Gerçek: Vücudunuzu çeşitli kıvrımlı yoga pozlarına dönüştürmek her zaman dünyanın en doğal şeylerinden biri değildir, o yüzden arkamızda gerçek canlı keçilerle birlikte yapmak, hadi sadece “doğal” hisler pencereden dışarı çıksın diyelim.

Bu doğru – keçi ile yoga hakkında konuşuyorum, Arizona’ya yapılan son bir gezide denediğim bir şey. Köpeklerin ya da diğer egzersiz sınıflarını köpek köpeklerinin hoş karşılandığı yerler hakkında okumuş olabilirsiniz, ancak buradaki fark hayvanların sizin için sağlanmış olmasıdır..

AZ Keçi Yoga’ya katılan hayvanlar, keçi çiftçisi April Gould’a ait. Amerika Ninja Savaşçısı 2015 ve 2016 yıllarında “Goat Whisperer” olarak da bilinen Gould, ayrıca bir yogi, arkadaşlarıyla ve tecrübeli yogi Sarah Williams ile birlikte, evcil hayvan terapisi ile çok özel bir egzersiz karışımı oluşturdu..

Bu durumun, son zamanlardaki sağlıklı yaşam kültüne tam olarak uyan bir başka fitness hilesi gibi olduğunu düşünüyorsanız, şunu düşünün: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, hayvanlar kan basıncını, kolesterol seviyelerini, trigliserit düzeylerini ve duygularını azaltabilir. Yalnızlık, onları yoga için mükemmel bir arkadaş haline getirir. Virginia, İskenderiye’deki bir psikolog olan Denise Tordella, “Anksiyeteyi azaltmak ve sempatik sinir sisteminin uyarılmasını azaltmak için hayvanlara ve diğer egzersiz biçimlerine dahil edilebilir. çekicilik. “Sadece bir hayvanın seviyelendirilmesi bile, ruh halinin yükselmesinde rol oynayan hormonlar olan serotonin, prolaktin ve oksitosinin salınmasıyla sonuçlanan bir otomatik gevşeme tepkisini tetikleyebilir.”

keçi-yoga-işareti
keçi-yoga-keçi-on-back.jpg

Hayvanların bir hayranıyım ve bu deneyime girmeme rağmen, yoganın yogun doğasıyla, durgun baaaa-ing’ın bozulmasını bekledim (keçiler çok ses çıkarırlar) Taylor Swift’i izledim. Ben Trouble Goat Sürümü Buldum bunu bilmek için yeterli). Bu rahatsız edici olmaz mıydı? Dışarı çıkmadan yeni doğmuş keçiden annesini anımsatanlar dışında, hayvanlar hiç ses çıkarmadı..

Bu, keçilerin başka şekillerde rahatsızlık vermediği anlamına gelmez. Plank ve Aşağıya Doğru Köpek gibi belirli pozlara geçtiğimizde, hem Sarah hem de April, hayvanların katılımcıların sırtlarına ya da omuzlarına atlamaya başladıklarını ve yaptıkları konusunda uyardı. Bu kesinlikle sarsıcıdır, ancak oldukça acısızdır – birçoğumuzun pozlarımıza bakmasına ve hatta tamamen kurtulmasına neden olmuştur, çünkü kim arkadan insanların sırtlarında rasgele bir keçilerin fotoğrafını çekmeyecek??

keçi-yoga-bebek-keçi

Biraz sonra, sınıf birlikte hareket etti ve kedilerin sırttan arkaya yürümesini amaçlayan yakın bir çevrede bazı pozlar verdi. Sonunda hızlı bir ab devresi yaptık, daha sonra Sarah ve April eşine ya da grup pozlarına girmek ve keçi atlamak isteyen herkese yardım ettiler. İki haftalık bir çocuk da çoğunlukla dikkatimizi çekti. Küçük adam herhangi bir yoginin sırtında tam olarak dengede değilken.

Sonunda, şimdiye kadar yaptığım en iyi yoga dersi olduğunu düşünmeden gitmedim, ama bu konuyla ilgili değildi. Dışarıda yapmayı sevdiğim bir şeyi pratik yapabildim ve stres düzeylerimin düşmesine izin verdim, çünkü, keçiler. Bir hayvanseverlerin bu deneyimden uzaklaşıp kendilerini iyi hissetmemeleri mümkün değildir. Ve çok benzersiz olduğu için, kendinizi Arizona veya Oregon’da bulursanız, kontrol etmeye değer olduğunu söyleyebilirim..

Ссылка на основную публикацию
2019