Migreninize Sebep Olabilecek Şaşırtıcı Gıdalar (Pizza, Neden Bunu Bize Yapıyorsunuz?)

Migren alırım. Yapıyor musun? Tanrım, onlar gerçekten en kötüler. Genelde tetikleyicileri onları yuvada tutmak için yeterince iyi biliyorum: Arkadan aydınlatılan her şeye bakmaktan kaçınıyorum, olabildiğince fazla uyku almayı denedim ve aşırı kafeinleme yapmam ve yağmurlu havalardan uzak duruyorum. Tamam, bu sadece imkansız. uzak dur yağmurlu havalarda, ama en azından yağmur dolu bir gün kırmızı bayrakların bir noktada meydana gelen bir baş ağrısı olabileceğini.

gıdalar migraines

Bu nedenle, araştırmanın söylediği şey, migrenlerdeki suçlu ve gerilim baş ağrısının olabileceğini görmek açısından her zaman ilgi çekicidir. Uzmanlar, bu tür baş-öksürükler ve ne yediğinizi arasında doğrudan çizgiler çizen bir çalışma (henüz) olmasa da, uzmanlar bazı gıdaların baş ağrısını şiddetlendirebilecek bir bileşen içerdiğini anlamaya başlıyorlar … özellikle bileşen.

Ulusal Baş Ağrısı Vakfı, insanların tiramin içeren yiyeceklerden uzak durmasını tavsiye etmektedir – genellikle yaşlı, mayalanmış veya uzun süre saklanan gıdalar gibi:

Pepperoni ve salamBlue, brie, kaşar veya provolon peynirleriBebek, lahana turşusu, turşu, zeytinSoy sosu, teriyaki sosu, sherry, bordo, vermut, bira ve Chianti gibi misoolkol

Nitritler (işlenmiş etler gibi) içeren yiyecekler veya MSG içeren yemekler gibi başka olası suçlular da vardır. Ancak uzmanlar ayrıca, özellikle bir migren hastası için rahatsız edici olabilecek yiyeceklerin bir daha asla rahatsız edemeyeceğini söylüyorlar – bu yüzden eserlerde daha fazla araştırma var..

Migreniniz mi var ya da düzenli gerginlik baş ağrınız var mı? Ne var sizin tetikler? Baş ağrılarının kesilmesi umuduyla, kaçınabileceğiniz yiyecekler var mı?

Baş ağrısı hakkında daha fazlası:

  • Spor salonuna git, migreni önle?

  • Herkes bu muhabirin bir inme geçirdiğini düşünüyordu … ama baş ağrıyordu.

  • Bazı araştırmalar Botoks’un migrenleri durdurabileceğini söylüyor

Fotoğraf: İçecek
Ссылка на основную публикацию
2019