İlk Irkçılık, Şimdi Şişmanlık?

0811 fat day vg

Son zamanlarda ağzımı açık bir şekilde açık bırakan bir şey okudum – “şişman insanlar” hakkında kendinden tarif edilen bir “şişman” dan. Hadi tartışalım…

**** Bir düşündürücü bir düşündürücüdür. İngiltere’de okuduğum son rantın bir özeti için bu nasıl? Günlük posta son günlerde? Irk, cinsiyet, saç, para veya beden olsun – insanlar nefret uyandıracak bir şey bulacaklar, değil mi??

En son: Şişman nefret. Burada biraz da Vitamin G (Jessica Simpson’ı bir kaç tane daha kazanma ile suçlayan ağırlık polisi) hakkında biraz konuştuk ve şimdi nefretin gazete kağıdına serpiştirildiği görülüyor..

“Ben bir şişmanım,” yazıyor Günlük Mail yazarı Amanda Platell. “Obez insanlara hemen hemen her açıdan cazip geliyorlar. Fiziksel olarak çekici değiller, sağlıksız hayatlar sürüyorlar, toplu taşıma araçlarında çok fazla yer kaplıyorlar ve (en önemlisi) sadece giysilerinde değil, NHS kaynaklarında da zorlanıyorlar. Onların büyüklüğünün sırrı? Aşikar olmayan iştahları, öz-denetim eksikliği ve hatta daha az öz saygı ile eşleştirilir. Ben de söyledim. ”

Whoa, kızkardeşim.

Tabii ki hepimiz şişmanlığın sağlıksız olduğunu biliyoruz. Ve elbette, yaşam tarzı seçimleri kiloda çok büyük bir faktör oynar, ancak genetik, sağlık koşulları ve diğer faktörler de vardır. Amanda Platell’in öne sürdüğü bu şişman-şeytan düşüncesi tehlikeli bir şey değildir. Sesindeki öfke ve küçümsemenin altında yatan şey, ayrımcılığa yol açan ve bundan daha da kötüsü olan bir nefretle besleniyor. Merhametten yoksun, anlayış … insanlık.

__

Söze karışmak! Bu şişman nefret markası hakkında ne düşünüyorsun? Seni kovuyor mu? __

Vitamin G’den daha fazlası:

ABD Genel Cerrahi adayının … ağırlığı hakkında tartışmalar.

Hiç “şişman bir gün” vardı?

Gittiğiniz her yerde Glamour olsun! Bizi Twitter’da takip edin. Bizi Google ana sayfasında paylaşın.

Fotoğraf: iStock
Ссылка на основную публикацию
2019