Bu kadının çillerini nasıl bulduğu aslında bir meme kanseri belirtisi idi.

39 yaşındaki Rebecca Hockaday, göğsünde beş yıl önce karanlık bir leke fark ettiğinde, hiçbir şey düşünmedi. Yazdı ve dışarıda çok fazla zaman geçiriyordu, o yüzden bunun çil ya da güneş lekesi olduğunu anladı. Çocukları ve ortopedi pratiği ile meşgul olduğu için, ona bakmak için zaman harcamak istemedi. Daha fazla popo gördüğü için endişe duydu ve güvenli olması için bir biyopsi öneren bir dermatoloğa gitti. Biyopsinin ortaya çıkardığı şeye hazırlıklı değildi: İnflamatuar meme kanseri olarak adlandırılan agresif bir kanser formu vardı ve “çiller” tenine ve lenf sistemine yayıldığı yerlerdi..

Kanser ilerledikçe göğüsleri kızardı ve doku değişti – “portakal kabuğu gibi” dedi çekicilik. Neyse ki, o zaman bir onkolog tutuyordu. Kemoterapiye alındı, çift mastektomi yapıldı ve radyasyondan geçti – kaburgalarını kırdı ve kalbine zarar verdi. Son olarak, 10 ay sonra kanser gitmişti. Fakat geri gelmesini önlemek için, her ay hala bir enjeksiyon yapıyor. Hockaday, “Pek çok insan meme kanseri hakkında konuşuyor, ancak hayatınızda ne kadar yıkıcı olduğunun farkında değiller.” Dedi. “Tedavinin vücudunda kalıcı etkileri var.”

Rebecca ve ailesi onun teşhisi sonrası.

Enflamatuar meme kanseri nadirdir – bu sadece meme kanseri vakalarının yaklaşık yüzde 1 ila 5’idir. Ve genellikle Hockaday’ın tanı yöntemini daha da nadir yapan çirkin işaretlerle kendini göstermez, diyor kadın sağlığı uzmanı Jennifer Wider, MD Daha yaygın belirtiler, döküntüler, böcek ısırığı benzeri şişlikler, şişlik, ters nipeller, deri çukurluğu, ve o portakal kabuğu dokusu.

Ancak, meme çilesi genellikle bir çil olsa da, memelerinizdeki tüm değişikliklerin farkında olmanız ve fark ettiğiniz her şey hakkında bir doktorla konuşmanız önemlidir, diyor Dr. Wider. Daha önce meme kanserini yakalarsanız, daha az agresif bir tedavi planına ihtiyacınız olacak.

Artık kanser tedavisinden geçmenin nasıl bir şey olduğunu anladığından, Hockaday diğer kadınları hakkında bilgi almaya çağırıyor. herşey Potansiyel işaretler ve şüpheli gördükleri anda doktora başvurunuz. Geri dönebilirse, ilk çiliğini gördüğü anda dermatoloğu görecekti. “Hayatlarımız ve kariyerimizle meşgulüz ve kendimiz gibi olması gerekmiyor” diyor. “Kadınların bedenlerine dikkat etmeleri ve önce bedenlerini koymaları önemlidir.”

Ссылка на основную публикацию
2019