İşte Barbie’nin Barbie Olduğunu Düşünüyor

Geçtiğimiz hafta, Mattel ve Barbie, ince ince bebeğin birkaç farklı vücut tipine katılacağını belirttikten sonra manşetler yaptılar: minyon, uzun ve kıvrımlı. İşin tuhafı, “Barbie” isminin son zamanlarda dudaklarımızdan ilk kez kaydı olmamasıydı: Aerie, Ocak ayında 19 yaşındaki çarpıcı Barbie Ferreira’nın oynadığı sigara içme sıcak ’16 kampanyası için dikkat çekti. Tesadüf?

Evet, ama yine. Her ikisi de, çok çeşitli kadın vücut tiplerini kabul etme ve kutlama ihtiyacıyla ilgili güçlü ifadelerdir ve benzersiz birinci adların çift dozu göz ardı edilemeyecek kadar çoktu. Telefonda Ferreira’yı bulduğumuzda, açılış soruğumuz doğrudan pop kültür simgesine gitti.

Barbie Ferreira model black dress

“Herkes mavi gözlü sarışın bir kız olmakla bağlantılı değildir ve orantılıdır, böylece gerçek bir insan olsaydı zorlukla yürüyebilsin” diye açıkladı. Sadece 30’larımızda sağlam bir şekilde yerleştiğimizde. “Bence kızlar daha çok kabul görüyor, ve onlar da güzeller.” Serbest bırakmanın gördüğü bazı olumsuzluklar söz konusu olduğunda (bazılarını kendi Instagram hesabımızda özel kıldık), değişimden korkan insanlara işaret etti. “O kadar on yıllardır geleneksel bir ikon olmuştu ki, küçük bir adım bile daha fazla ilerleme için onu açıyor. Bir kez başarılı olunca [mağazalarda], daha fazla çeşitle çıkacaklarını düşünüyorum.”

Aerie kampanyasından önce, parlak röportajlar ve Wilhelmina ile imza atma, Ferreira sadece Instagram’da hayatını paylaşan güzel bir kızdı. Ve bu yeterince yeterli olsa da, çoğumuz sosyal medyayı onun için körüklediği yolculuktan ayıramayız..

“Sosyal medya temelde her fırsatı benim için açmıştı çünkü geleneksel olarak bir model olarak düşünülmezdim. İnsanların organik olarak benimsediklerini ve bu ilişkiyi benimsediklerinden beri [markalara] evet diyebilirim, hatta bir model olabilirim. Ben geleneksel olarak ne düşündüğünüzü söyleyebilirim ama pazarlanabilir “dedi. Etkileyici varlığı – şu anda 270.000 takipçiye geçiyor – toprağını erken dönemlerinde (Amerikan Kıyafetleri ve New York City merkezli sanatçılar için poz vermek de dahil) yardımcı oldu, ancak Wilhelmina ile imzalamaya geldiğinde, bu sadece bir durum değildi. Bir Insta modeliyle anlaşma yapan büyük bir ajans. Daha ziyade, geçmiş fotoğraf çekimlerinden oluşan bir araya getirilmiş kitabını göndermenin standart yaklaşımıyla gitti. Gördüklerini sevmiş olmalılar, gençlerin bir ajan olmadan bile kendileri için çok fazla şey yapmaları için yeterli miktarda sakıncası olduğunu biliyorlardı..

DAHA FAZLA: Neden 2015 Plus-Size Moda İçin En Önemli Yıldı

Onun platformu büyüdükçe, “beden-pozitif aktivist” olarak adlandırılan ve “bedenleri ile çatışmaları yenmek için daha mutlu, daha üretken yaşamlar kurabilmeleri” için çalışan bir kişi olarak tanımlanan 21. yüzyıldan kalma bir terim olarak adlandırıldı. Temiz bir kenara, hareket Tumblr ile dikkati ilk getirdi.

“Ben her zaman bir vücut tonu görüntüsü ile bir ton mücadele ettik ve ben diğer insanlar kendileri hakkında çok utanmamış hissetmek yardımcı olmak istedim. Bu günlük yaşamın tamamen gereksiz bir parçası,” dedi. “İnanılmaz genç kadınları [Tumblr’da] görmek korkusuzdur ve toplumun kendilerine yeteri kadar güzel olmadığını söylemesi umurumda değil – hala kusurlarını ve kendilerini kucaklıyorlar. Bu bana resimlerde olma güvenini verdi.” bu benim konfor bölgemden çıktı. “

Instagram’daki güzelliği takip etmek ya da onunla telefonda sohbet etmek, bunun onu bildiğini bilen bir kız olduğunu düşünür. Ama o hala günlerce savaşmayı kabul ediyor. Onunla başa çıkmak için taktikleri öğrendi ve iyi bir savunmanın en iyi suç olduğunu, dedikodu dergilerini, eleştirel-ağır TV şovlarını ve vücudu hakkında gölgeli yorumlarda bulunan tanıdıkları kesmek gerektiğine inanıyor. Ayrıca, kendi sosyal beslemeleri bir noktada güzel bir tasfiyeden geçti..

“Düşündüğüm kimseyi, herşeyin mükemmel olduğu rüyasını satmaya çalıştığını izlemiyorum. Bu, karşılaştırmaya dayanıyor, ve ben bunu sevmiyorum. Biliyorum ki bu bilinçaltında seni etkiliyor, ve sen Onu bile anlayamıyorum.

Barbie ferreira plus size model aerie lingerie bras

Ferreira Aerie için poz

Modelleme ve moda endüstrisinin geleceğinden, Ferreira enfeksiyöz iyimser. Her gün meydan okuyan güzellik ideallerini görüyor ve sosyal medyanın insanları, on yıl önce hiç göremedikleri farklı yaşam yürüyüşlerine maruz bırakma tarzına tezahürat ediyor. “Artı büyüklük” terimi onu özellikle rahatsız etmiyor, ancak onun temsil ettiği bir şeyin değişmesi gerektiği fikrini sağlamlaştırıyor: “Sorun etiketleme – hepimiz sadece modelleriz. Vücudun olumlu hareketi ne istiyor? İnsanları kategorize etmeyi ve her türden insanın bir şey yapabilmelerini, ister ortalama modelden biraz daha büyük olsun isterse çok daha büyük olsun, “dedi. “Amerikalı kadınların ortalama büyüklüğünün 12 ve 14 yaşları arasında kaldığını göz ardı ederek.

“‘Artı büyüklükte model’ beni bir kutuya koyar. Bana geleneksel artı büyüklükte işler veriyor, bu harika bir şey. Ama kapıları açmanın zamanı geldi, böylece tüm vücut tiplerindeki insanlar tüm sokaklarda olabilirler. modelleme, sadece bir niş değil. Vücut-olumlu şey uzun süredir devam ediyor, ama herkese gösterilmemişti. Bir ışık verilmedi. ”

Eğer herkes yapabilirse, bu Barbie (model).

Genç kızlar yeni Barbie bebeklerini ilk kez görüyor.

Ссылка на основную публикацию
2019