Sheila She-Wolf od ‘GLOW’ Dokonale popisuje, ako sa cítim o make-up

GLOW nie je show, od ktorej očakávam, že bude milovať. Ženské zápasenie v osemdesiatych rokoch? Nie je to moja typická povinnosť – pozerať sa. Ale pred pár týždňami som sa rozpadol na horúci, vlhký večer, klikal na hru a bol okamžite nasávaný do hlbokej hodinky. Prehliadka je úprimná, vtipná a čestná – je to séria, ktorá hovorí o veciach v krku a cituje si mem, má rozsah. Ale v okamihu, kedy som sa zastavil a vrátil späť? Keď Sheila Vlk-vlka presne povedala, ako mám pocit o make-up. Veta, ktorú som nikdy nečakala písať, ale tu sme.

Ak chcete nastaviť scénu, tím sa presunie do móla a Ruth (Alison Brie, antihero) a Sheila (Gayle Rankin, she-vlk) sa ocitnú spoločne. Ruth, herečka venovaná “remeslu,” hovorí, že rešpektuje Sheilaovo odhodlanie tomu, čo Ruth verí, že je len zápasníkom s vlkmi, napriek tomu, že Sheila tvrdí, že nie, to je ona. Ona jedá ako vlk, spí ako vlk a keď metaforicky kopne do tváre Ruthovo odmietnutie uznať, kto je, Sheila reaguje ako vlk: opustí mŕtve veveričky v Ruth posteli.

V odpovedi Ruth nazýva Sheila “zatracený vlk”. Na ktorú Sheila odpovedá: “No, väčšina ľudí mi hovorí, že je to šialený, tak, ďakujem, nosím túto alebo niektorú z týchto verzií každý deň za posledných päť rokov, nie je to kostým, to som ja. ráno, čo som nosil, čo nosím, to nie je pre teba, je to pre mňa Viem, že som človek Ale duchovne som vlk.

A v tej chvíli som sa videl. Ak máte rád makeup, pravdepodobne ste to tiež povedali: “nie je to pre teba, je to pre mňa” fráza je svalová pamäť vždy, keď si nútená vysvetliť, že červená rúž (alebo krátke šaty) nie sú nejaké pozvanie pozornosť alebo špekulácie.

Je to rozzúrené. Sakra, som mentálne praktizoval odpoveď na katalári pozdĺž veľmi jasnej línie “pre teba neexistujem a je mi jedno, čo si myslíš!” Na veľmi preplnených uliciach to niekedy dokonca hovorím. Nemusí to robiť nič, ale cíti sa lepšie ako akceptovať, že telá, vlasy a make-up žien sú na diskusiu. Vystúpenie Keke Palmerovej do tlače, keď si oholela hlavu, ju prilepila: Nie, jej účes nenaznačuje nič o jej sexualite alebo ženskosti. Existuje pre vás, a ak je vlkom, kým ste vnútri, je to konečné.

Rozdiel medzi vlasmi Keke (čo neznamená nič o jej totožnosti) a Sheila je vlk vzhľad (čo znamená všetko o ňom), klesá na to, čo hovoria. Počas celej sezóny Sheila hovorí, že je to vlk. To je to, kým je a ako chce vidieť. A Ruthovo rozhodnutie o delegitimizácii jej identity ako kostýmu? To naštve. To stojí za mŕtvu veveričku.

Ako človek, ktorý bojuje s dysmorfiou, žije s alternatívou – že skutočný vy a ostatní ľudia vnímajú existujú na samostatných rovinách – veľmi ma vystraší. Dôveruje vám vaša dôvera. Keď sa pozriete na fotku v službe Facebook a v zrkadle a zaujímate sa o to, čo je skutočná dohoda, spochybňuje istotu, že máte dokonca kontrolu nad svojim vlastným telom.

Či už sa rozhodnete vyplniť obočie, vykonať plastickú operáciu alebo si dať kostým vlka GLOW scéna mi dáva pocit, ako hlboko rozumie, že vaše vonkajšie ja môže mať všetko čo do činenia so svojím vnútorným. Makeup je často odmietaný ako pekný, ale zbytočný. Ale krása je budovanie svetov, a keď sa pozriete do zrkadla a pýtate sa, kto ste – téma, ktorá pretrváva po celej sérii – môže to byť potvrdenie, že vás ostatní vidia, ako vidíte sám seba.

Takže Sheila je odolnosť, dôvera a dôraz, že sa rozhodne, je ako maják. Ak sa vytvoríte sami, vezme si mastnú farbu, parochňu a celú Sephora uličku? To vy, a stojíte za uznanie.

Súvisiace príbehy:
GLOW Hviezda Betty Gilpin: Aké je to, že máš obrovskú dôveru s prstencami na vodu?
GLOW Recenzia: Netflix nová komédia doslova kopie Ass
-Zničil som svoje veľké vlasy a snažil som sa mať dobré vlasy

Ссылка на основную публикацию
2019