Ako oholiť nohy správnym smerom

Práca na odstraňovaní chĺpkov je, že na rozdiel od iných bežných obradov prechodu, ako je jazda na bicykli alebo učenie, ako paralelne zaparkovať, nikto niekedy vás naozaj učí, ako si oholiť nohy. Dokonca aj vo svete krásy existuje niekoľko málo vplyvov v oblasti krásy YouTube, ktoré uverejňujú videá o tom, ako správne oholiť vaše vlasy. (Tutoriály o holení nohy robiť technicky existujú, ale tí, ktorí ich robia, nie sú práve odborníci.)

Ak by sme sa mali diviť, väčšina z nás si pravdepodobne kúpila holiaci strojček, naložila nohy s holiacim krémom a dostala sa do holenia – to je všetko. Ale ak sa neustále zaoberáte so svrbivými nohami a prenasledujete vlasy, ktoré vyzerajú, že rastú o 10 minút, môže byť v hre na holenie priestor na zlepšenie. Preto sme požiadali top kožu, aby nám povedali, kde robíme chyby – a presne ako ich opraviť. Čítajte ďalej a zistite, ako dokonale oholiť nohy a zistite najčastejšie chyby, ktoré spôsobujeme pri holení.

1. Uchopte čistú, ostrú brusku

Vždy používajte holiaci strojček, ktorý je suchý, ostrý a bez hrdze. Nulové čepele vedú k škrabancom a výrezom, takže sa chcete vyhnúť vylievaniu holiaceho strojčeka za každú cenu!

2. Mokré nohy

Dôležité je, aby ste si naliali nohy vo vani alebo sprchujte niekoľko minút pred holením. Teplo a vlhkosť pomôžu pokožke zmäknúť, čo vedie k bližšiemu a pohodlnejšiemu oholenie.

3. Použiť krém na holenie

Nakrájajte do ruky hračku a rozprestrite tenkú a rovnú vrstvu nad povrch nohy.

4. Ohoďte sa proti smeru rastu vlasov

Začnite na členku a pomaly a opatrne ohožte smerom nahor (horenie holenie nohy zabezpečuje, že ste horení smerom k rastu chĺpkov, čo vám umožní hlbšie oholenie.) Zatiaľ čo to nie je vhodné pre bikinovú líniu kvôli potenciálnej horúčave, je to úplne bezpečné tvoje nohy). Nie je potrebné tlačiť tvrdé – vždy byť jemné. Pomaly a stabilne vyhráva závod, pokiaľ ide o holenie. Vezmite si čas, aby ste zabránili škrabancom.

5. Opláchnite brucho

Po niekoľkých úderoch bude holiaci strojček naplnený holiaci krém. Opláchnite ju čistou, teplou vodou a pokračujte v holení.

6. Opláchnite nohy

Akonáhle ste si oholení všetky vlasy na nohách, opláchnite ich.

7. Uistite sa, že ste vyholení všetko

Teraz, keď ste nohy opláchnuté, prejdite nad nimi a uistite sa, že máte všetky vlasy. Ak nájdete akékoľvek pretrvávajúce strnisko, znova použite holiaci krém na škvrny s vlasmi. Opätovne ich ohoďte a opláchnite.

8. Suché vypnutie a hydratácia

Po vyschnutí použite krém alebo olej na hydratáciu nohy. Zvlhčovanie im pomôže predchádzať malým červeným nárazom, ktoré sa niekedy môžu vyskytnúť po holení. Chcete spomaliť rast vlasov, keď ste na nej? Niektoré štúdie naznačujú, že lotion obsahujúci sóju zakrýva rast vlasov na nohách. (Znie to dobre pre nás!)

6 Prekvapujúce chyby, ktoré robíte, keď sa holíte

Teraz prejdime za základy a zistite, aké chyby holení robíme a ako sa im vyhnúť. Rozlúčte sa s škrabancami, rezancami, suchou pokožkou a břitvou – všetko sa snažíme dosiahnuť čo najbližšie, najhladšie, najbezpečnejšie oholenie vždy!

Holenie pri holení č. 1: Rozsypanie s mydlom

Ak chcete hladké oholenie, umývanie tela nebude prerezané. (A nechajte sa ani priblížiť k mydlám na bar). Odelenie gélu, peny alebo krému sa môže zdať zbytočné, ale je dôležité dosiahnuť hladké oholenie a minimalizovať nárazy a začervenanie. “Kondicionovanie vašej pokožky pred holením zmäkčuje vlasy a vlasový folikul,” hovorí dermatológ NYC Dendy Engelman, M.D .. “Takže je to menej podráždenia, keď holiaci stroj prechádza kožou.” Výrobky špecifické pre holenie zvyčajne obsahujú zmäkčovadlá, ktoré urobia trik. Ak ste v šupke a ocitnete sa bez krému na holenie, dosiahnite svoj kondicionér, kokosový olej alebo dokonca olivový olej. Vyhýbajte sa šampónu (ktorý bude dráždiť pokožku pri holení) a mydlo na mydlo (ktoré zablokuje nože brucha).

Holistická chyba č. 2: holenie hneď ako sa dostanete do sprchy

Bez ohľadu na to, ako tropický gél na holenie voní, alebo aký je váš holiaci strojček čerstvý, hobľovanie je trochu pretiahnuté. Tak prečo odložiť nevyhnutelné a zachrániť to na konci sprchy? Existuje dobrý dôvod: “Umožňovanie pokožky vo vlhkom a teplom prostredí umožňuje zmäkčiť vašu pokožku a vlasy,” hovorí Whitney Bowe, MD, dermatológka v NYC. Mäkšie vlasy a otvorené folikuly (z pary) uľahčujú dosiahnutie úzkeho a čistého oholenia, takže je menej pravdepodobné, že v ten deň budete cítiť nové strnisko.

Holenie pri holení # 3: Myslenie na väčší tlak pre bližšie oholenie

Menej je viac, pokiaľ ide o množstvo nátlaku, ktorý aplikujete na holiaci strojček. Mohli by ste byť v pokušení strhnúť sa, aby ste dostali všetky vlasy, ale v skutočnosti to zhoršuje. “Čím ťažšie sa dostanete, tým viac sa stáva povrch kože nerovnomernejší, pretože v podstate vytvárajú záhyby, kde ostrie čepeľ,” vysvetľuje Engelman. To robí hlavný čas pre škvrny a dokonca aj vynechané miesta, pretože holiaci strojček nerozrezáva rovnomerne vlasy.

Holenie č. 4: Neuháňajte na všetkých

Možno si myslíte, že keď sa oholíte, môžete preskočiť svoje kožné kefovanie, čo je pochopiteľné, vzhľadom na to, že v podstate odštepíte mŕtve kožné bunky svojou bruskou. To je zlé, ale nie úplne tak. “Niektorí ľudia si myslia, že keď sa oholením, tak aj vysušujete pokožku, čo je technicky pravdivé,” hovorí Engelman. “Ak máte náchylnosť na brušku a podráždenie, možno budete chcieť túto oblasť exfoliovať vopred, aby ste zabezpečili čistotu vlasov.” V opačnom prípade môžu tie mŕtve kožné bunky upchať žiletku, čo spôsobuje horúčku, “vysvetľuje Bowe. Exfoliačný prvý v podstate vytvára čisté, rovnomerné plátno pre vás potom odstrániť vlasy.

Exfoliácia a holenie sú tiež kľúčové pre pomoc so suchými, svrbivými nohami v zime. Dermatológka Ranella Hirsch radí pacientom, aby pravidelne udržiavali holenie na holenie aj v zime, lebo predchádzajúce holenie môže skutočne robiť vašu pokožku viac podráždená a suchá, pretože nedostatok holenia umožňuje stále viac a viac mŕtvej pokožky vybudovať. Exfoliácia a holenie tiež umožňuje hydratačnému účinnejšiemu prenikaniu pokožky.

Holenie pri holení # 5: Udržujte svoj bradavka vo vašej sprchy

Kto vedel, že holiace strojčeky sú tak vysoko udržiavané? “Môžete nielen udržať holiaci strojček vo vlhkom prostredí, ale aj zvyšovať riziko bakteriálnej alebo plesňovej infekcie,” hovorí Bowe. Toľko nope. Po holení opláchnite svoju bžicu dobre teplou vodou, osušte ju ručníkom a uložte ju na miesto, kde sa nezmočí. Navyše, toto vám dáva príležitosť odstrániť stúpačky zachytené v čepeli – čo by ste mali robiť so suchou čepeľou pomocou uteráka alebo toaletného papiera (a nie, opakujeme, nie prsty).

Holenie o holení # 6: Rushing cez to

Je to ako smutný zákon vesmíru: Pokúsiť sa zrýchliť holenie môže spôsobiť škrabancov a škriatkov. Ak sa to stane, ale neobťažujte sa prilepením kúska tkaniva, ktoré zostane päť sekúnd. “Vypláchnite oblasť a na ňu trochu vyčistite antiperspirant,” odporúča Engelman. “Antiperspirant obsahuje chlorid hlinitý, ktorý môže zrážať krvné cievy a zrážať zlomeninu.” Mohli by ste tiež aplikovať kocku ľadu alebo očné kvapky na oblasť, ktoré obidva zužujú krvné cievy a pomáhajú tomu, aby sa zrazenina zrazila rýchlejšie. Potom ju utesnite balzamom ako Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant, ktorý pomáha chrániť väčšie škrty a zabraňuje ich poškriabaniu.

Pozrieť viac:

-7 Chyby, ktoré robíte, keď ste holiace svoje pubes
-8 Bláznivé bradavky, ktoré vám dajú najbližšie holenie
-7 spôsobov, ako kefa na vlasy zničí vaše vlasy


WATCH: Evolúcia pórovitých vlasov

Ссылка на основную публикацию
2019