V roku 2018 je Miss USA stále krásnou stránkou – ale nie tá, ktorú sme použili

Povedzte, čo chcete o súťažiacich – že sú frivolné alebo antifeministické, alebo že v raných rokoch, ktoré predchádzali EPA, aerosólový sprej na vlasy potrebný na prekonanie jedinej show pravdepodobne mal v ozónovej vrstve dieru v tvare diera.

Keď však vyčerpáte sťažnosti (budeme čakať), zvážte to: vo väčšine sfér kultúry sme už dávno odišli z predpokladu, že žena, ktorá miluje módu a make-up, nemôže byť tiež inteligentná, že žena, ktorá používa dobrý vzhľad ako páka nemá tiež niečo iné využiť. Tak prečo by mal byť ten konkrétny kútik Američanov iný?

Ženy zrušili myšlienku, že nemôžeme byť hneď veľa vecí. A ak stránka slečny USA nevedie na túto skutočnosť … dobre, potom sa snáď nebudete pozorne pozerať dostatočne.

Dva roky vonku pod svojou príslušnosťou k Donaldovi Trumpovi sa verzia súťaže v roku 2018 snažila oddeliť sa od polarizačnej politiky. Tohtoročná komisia pre predsudky je tvorená výlučne ženami a po prvýkrát v histórii členovia komisie a súťažiaci strávili celý týždeň spoločne pred súťažou, počas ktorej boli účastníci rozhovorov jeden po druhom, aby sudcovia získali zmysel toho, kto sú mimo súťaže plaviek.

“Návrhy dostanú taký zlý rap,” hovorí Lilliana Vazquez, a dnes štýl expert, ktorý bol v tomto roku zapojený do výboru. Ale dodáva: “Myslím, že je na ľuďoch, ktorí sledujú súťaže a siete, aby posunuli dopredu. A teraz je ten správny čas na to. “

“Ľudia hovoria:” Ako sa opovažujete súťažiť v súťažiach “, že nie sú schopní ženám a posudzovať ich za to, keď všetky tieto mladé ženy hovoria:” Mám niečo z toho, “hovorí Miss Universe organizácie prezident Paula Shugart.

V Miss USA to, čo výbor hľadal, je “niekto, kto nastaví bar ešte vyššie a bude súčasťou zmeny,” hovorí Vazquez. Hovorí sa o tom: Samozrejme, zatiaľ čo hlboká koža stále hrá veľkú úlohu v súťaži, možno sa musíme vyvíjať spôsobom, akým sme – ako publikum – premýšľali o súťažiach, aby sme zahrnuli to, čo leží pod povrchom.

“Máme tu 51 súťažiacich a nebudú všetci politicky zosúladení,” hovorí Shugart, ale očakáva sa, že pochopia politické podujatia držania megafónu. Počas rozhovorov bola každá žena požiadaná o falošné správy a jej myšlienky na hlavné problémy, ktoré sa dnes dotýkajú národa. “Ste zodpovedný, ak demokracia prežije,” povedal Shugart pretekárom. “Vyberám ich za vzdelaných voličov.”

Tieto ženy môžu byť kráľovnými kráľovňami, ale sú tiež skutočnými ľuďmi, ktorí zažili nepriateľstvo v Amerike a chcú zdieľať reflektor s problémom, ktorý im zasiahne domov.

Ale aj keď je to obvinenie, ktoré Shugart vydáva, pravdou je, že veľa z tejto plodiny prišla na stôl, ktorá sa už angažovala, aby sa dostala do politického diskurzu. Shugart hovorí, že najmä v tomto roku je sklon k aktivizmu a obhajovaniu medzi účastníkmi viac “všadeprítomný”, ako tomu bolo v minulosti. A veľa z toho možno pripísať skutočnosti, že zatiaľ čo tieto ženy môžu byť kráľovnými kráľovnami, sú tiež skutočnými ľuďmi, ktorí zažili nepriateľstvo v Amerike a chcú zdieľať reflektor s problémom, ktorý ich zasahuje domov.

Vezmite si Caelynn Miller-Keyes-slečna Severná Karolína, ktorá sa podľa organizátorov pretekov stala advokátom pre prevenciu sexuálneho útoku po tom, ako bola napadnutá na vysokej škole; jej aktivizmus sa zameriava na podporu politík, ktoré by obetiam uľahčili príprave svojich príbehov a pracuje s advokátmi v jej domovskom štáte, aby sa zaoberali politikami a protokolmi vysokých škôl podľa hlavy IX. Alebo Laine Mansour, slečna Missouriová, ktorá používa celoštátnu platformu na prehliadku vlastného programu: 1. Man Up sa zameriava na vzdelávanie mladých mužov o sexuálnom útoku a obhajuje rešpekt a podporu žien a Mansour cestuje do škôl v celom štáte pomôcť vychovávať chlapcov o tom, ako byť pozitívnou silou – namiesto prítomných.

Vazquez priniesol ďalšie triumf nad nepriazňou, že sa súťažiaci zmenil na aktivizmus: “Slečna Nevada bola bezdomovca a v jej domovskom štáte sa vyskytla masívna otázka bezdomovstva,” povedala, keď sa dozvedela v čase, keď strávila so súťažiacimi. Slečna Nevada, Carolina Urrea, je advokátom Nevadského partnerstva pre bezdomovcov (NPHY) a používa svoj vlastný príbeh, aby inšpiroval ostatných, a ukázať im, že je to možné aj vtedy, keď sa veci cítia horlivo, aby sa veci zmenili k lepšiemu.

Ďalší predpoklad, že aj predtým, ako vstúpili do funkcie, sa uskutočnili aj niektorí sudcovia výborov? “Myslel som, že tam bude veľa blondín,” hovorí Vazquez so smiechom.

Rodina Vazquez, ktorá vyrástla v Texase v prvej generácii mexickej Ameriky a Puerto Rican, bola od chvíle, keď bola dieťa, plná. Ale napriek demografii obyvateľov jej domovského štátu, “nikdy som v Texase nekonkurzovala mexickú ženu a to ma zbožňovalo,” hovorí. “Ak sa v tomto štáte nevidíte, nemyslíte si, že by ste v skutočnosti mohli byť v tomto štáte.” V tomto roku však povedala, že bola “odfúknutá” rôznorodosťou konkurentov.

“Máme toľko prisťahovalcov prvej generácie v tejto súťaži,” hovorí Vazquez, “a oni sa dostanú na túto fázu a predstavujú štát Gruzínska, Alabamu – to vyzerá Amerika.”

A tak, ak sa pozriete pozorne, za blyštivými bielymi zubami a áno, prehliadka tónovaných telies v kúpacích oblekoch, môžete vidieť ďalší obraz, ktorý sa začína objavovať: kontingent žien, ktorí používajú súťaž, aby posunuli dopredu program – jeden, ktorý by mohol mať výraznejší vplyv ako prianie na svetový mier.

Ссылка на основную публикацию
2019