Toto je najlepší spôsob, ako pomstiť svojho šéfa

FOTKA: Slobodný

Váš šéf niekedy spôsobil, že sa vaša krv zvrhnú do bodu, v ktorom ste pomstil pomstu? Zdá sa, že je to bežné. V skutočnosti je obyčajné robiť viac ako fantaziť o tom, ako sa dostať aj so svojím nadriadeným. Štúdia v Journal of Applied Behavioral Science zistila, ako ľudia reagujú na nespravodlivých, manipulačných a silových hladovateľov a že 60 percent ich vlastne odišlo z pomsty.

Vo väčšine prípadov to spôsobilo viac škody než dobré. Ale viac ako štvrtina ľudí si myslela, že to stojí za to, a ich skúsenosti mali niekoľko spoločných vecí.

Pomsta voči vášmu šéfovi, ako sa ukazuje, je najlepšie slúžiť veľmi špecificky. Približne 62 percent úspešnej taktiky pomsty ublížil útočníkovi, je jednoznačne spojený s trestným činom a viedlo k trvalým zmenám, a nie iba k poškodeniu. “Stručne povedané, úspešnosť návratnosti závisí od toho, na koho sa zameriavate, keď to robíte, a za akým účelom,” píše sa v článku.

Jeden subjekt s názvom Will napríklad mal manažéra, ktorý by ktokoloval na každého, lebo sa blížili termíny. Zamestnanci boli naštvaní, takže niekto posielal fotografie na webovú stránku šéfa spoločnosti a ukázal a zduraznil päste.

Potom šéf šéfa mal lepšiu predstavu o tom, čo sa deje, a cieľ pomsty dokonca pripustil jeho zločiny. “Dobre, dostal som to,” povedal, keď to videl.

Autor štúdie Harvey A. Hornstein píše, že “nepodporuje alebo nepodporuje návratnosť zamestnancov ako odporúčanú odpoveď na zneužívanie šéfov.” Skutočným riešením, ako poukazuje, je vytvoriť pracovné prostredie, ktoré nebude tolerovať zneužívanie. ale, hovorí, “sú predložené dôkazy, ktoré ukazujú, že dobre vytvorené odvetné opatrenia často prinášajú výhody zneužívanému podriadenému, organizácii a dokonca aj zneužívajúcemu šéfovi.”

Takže nikto nehovorí, že ísť von a pomstiť sa svojmu šéfovi alebo čokoľvek … ale ak ste sa už rozhodli, teraz máte aspoň aspoň vedecky dokázaný spôsob, ako to urobiť.

Ссылка на основную публикацию
2019