Herhangi bir düğün sözleşmesi imzalamadan önce sormanız gereken 5 soru

Hepimiz sözleşmelerin yasal olarak bağlayıcı olduğunu biliyoruz, ancak pek çoğumuz ince çizgiyi okumadan noktalı çizgide imza atıyoruz – hatta tek bir soru soruyoruz. Ama bu sizin düğününüze geldiğinde, uzmanlarımız sizi daha dikkatli kullanmaları konusunda uyarıyor.

Amy Nichols Special Events’in sahibi ve Poppy Group’un kurucularından Amy Nichols’u “Düğün sözleşmeleri söz konusu olduğunda, şeyleri gözden geçirme eğilimine diren” diyor. Bunun yerine, diyor ki, her bir maddeyi okuyarak zaman ayırın ve eğer iyi bir baskıda ele alınmamışlarsa, bu beş soruyla takip edin..

1. Tam olarak ne dahil??Düğün gününde nikel ve loş olmak istemezsin. Yani, “herhangi bir düğün satıcı ile bir sözleşme imzalamadan önce, tam sözleşmeli fiyat için tam olarak neler olduğunu bildiğinizden emin olun” diyor Nichols. Örneğin, bir fotoğrafçıyla bir sözleşme imzaladığınızda, paketinizin ikinci bir atıcı ve bir albüm içerdiğini bilmek isteyeceksiniz – tam sayfa sayısına kadar. Ayrıca, koltuklarınızı güvenlik görevlilerine kadar her şey için ek ücretlerle ya da düğün pastanızın kek standı ile birlikte gelip gelmediğini öğrenmek isteyeceksiniz. Nichols, “Bütün bu şeylerin noktalı çizgide imzalanmadan önce anlaşılması önemlidir” diyor. “Bu, düğün gününüzde tam olarak ne beklediğinizi anlamanıza yardımcı olur ve bütçeniz olmayan ek ücretlerden kaçınmanıza yardımcı olur.”

2. Düğün günümde orada kim olacak?Satıcını seçtiniz çünkü onu seviyorsunuz – asistanı değil. “Düğün satıcıları kişisel bir seçim olduğu için, birçok nişanlanan çiftler, sözleşmelerinin, şirketin sahibinin düğün günlerine katılmalarını zorunlu kılmadığına şaşırıyorlar.” Başka bir deyişle, bir tasarım firmasının lider planlayıcısı ile sadece tanışmak ve aşık olmak için büyük bir gününüzü planlayacaksınız – ya da bir DJ’in dünyadaki tavrı sadece bir peynir topu bulmak için giriş duyuruları. Nichols şöyle diyor: “Düğün gününe kadar kimin hizmet vereceğini anladığınızdan emin olun. Bir satıcı bir profesyonel ekibine sahipse, hizmetlerini yürütecek olan kişiyle görüşmeyi isteyin. Düğün gününüz. Bu, herhangi bir karışıklığı önlemeye yardımcı olacak ve bu kişiyi ve stillerini önceden tanımanıza izin verecektir. “

3. depozito iade edilebilir?Düğün tarihinizi korumak için, çoğu düğün satıcıları size bir ödeme yapmak isteyeceklerdir – hizmetlerinin maliyetinin bir kısmı. Ve maalesef, bu parayı kaybetmek için iptal etmek zorunda kalan veya başka bir satıcıyı kullanmayı tercih eden çiftler için de yaygındır. Palm Beach, Florida’da Planner Kiss’in sahibi Aviva Samuels, “Madde, satıcının bakış açısına göre adil bir seçim olsa da, satıcınıza bir taahhütte bulunmadan önce bunun bilincinde olmak iyi bir fikirdir”. Tabii ki, satıcınızın sadece yeniden programlamaya ihtiyacınız varsa, cezanız olmadan sizinle çalışmak isteyip istemediğini de öğrenmelisiniz..

4. Sözleşmeye ne ekleyebilirim??Bağımlı ailenin şarabına muhteşem feteğinizde hizmet etmek istediğinizi varsayalım. “Yazılı olduğundan emin ol,” diyor Nichols. “İkram müdürü size sözlü olarak söylese bile, yazılı olması gerekiyor.” Aynı şey, kendi vazolarınızı çiçekçilere tedarik etmekten, bir maytap çıkışına sahip olmak için, sağlamak istediğiniz diğer ekstralar için de geçerlidir. Nichols, “Bazı düğün satıcıları her yıl düzinelerce çiftle çalışacak ve açık sözlü olarak her zaman vaat edilenleri hatırlamayacaktır.” “Sözleşmeniz, herhangi bir sözlü eklenti aldığınızdan emin olmak için sahip olduğunuz tek başvuru.”

5. Hizmetlerinizi ne kadar süreyle onaylamam ve ayırmam gerekir??Gerçek: Düğün satıcıları meşgul insanlardır. Nichols, birçok tedarikçinin birden fazla günlük sorgulama aldığını söylüyor. Geciken çiftler, seçilen bir satıcıyla sözleşme yapmadıklarını fark ettiklerinde kendilerini hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak bu hayal kırıklığını, bayinizin tarihini ne kadar süreyle rezerve edeceğini (ya da eğer yapacaklarsa) – noktalı çizgide imzalamadan önce ne kadar süre beklediğini belirtebilirsiniz. Nichols, “Sözleşmenin iadesini geciktirmenin, mekanın müsaitliğini yitirmesine veya başka bir çiftin en iyi seçim sağlayıcınızdan faydalanmasına yol açabileceğini anlayın,”.

Son olarak, Samuels, bir satıcı seçip kontratını imzalamak söz konusu olduğunda bağırsağınıza güvenmeniz gerektiğini söylüyor. “Dünyadaki tüm hukuki tavsiyeler iyi, eski moda sezgilerinizle karşılaştırmıyor” diyor. “Düğün işindeki çoğu satıcı sizi mutlu etmekten başka bir şey istemez ve eğer onlara güvenirseniz on kat geri gelirsiniz.”

Güzellik molası mı lazım? Bu ünlü kaşlara göz atın:

Ссылка на основную публикацию
2019