İşte “Jane the Virgin” ve “Crazy Ex-Girlfriend” Matters Kürtaj Hikayeleri Neden

Bu irade gibi giderek artıyor değil Amerika’da üreme seçimi için bir afiş yılı olmak. Fakat televizyonda, şovlar kendilerini oldukça profesyonel bir seçenek olarak ortaya koyuyor. Geçen hafta, Çılgın Eski Kız ArkadaşıPaula Proctor hamileliğini sonlandırdı, böylece hukuk fakültesine gidebilir ve sahip olduğu iki çocuğa bakabilirdi. Geçen ay, Jane BakireXiomara Villanueva hamileliğini sonlandırdı çünkü daha fazla çocuk istemiyordu. Ve neredeyse tam bir yıl önce, SkandalOlivia Pope’nin (hamilelik hikayesi olmasaydı en azından izleyicilere) planlanan Ebeveynlik fonuna ilişkin bir yasama mücadelesi de içeren bir bölümde bir sürprizi olması sürpriz oldu. Her üç gösteride de, mesaj basit ve açıktı: Bu, kadınların herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadığı bir karardır..

Kürtaj, seçim karşıtı hareketin retoriklerinin çoğunda, genç kızların umursamaz olduğu ve eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşmek istemediği zaman olan şeydir. Televizyonda ve filmlerde, çoğu zaman onlara sahip olan basmakalıp “kötü kızlar”. Manny’nin kürtajı Degrassi Kötü Kız topraklarına düşmesinin başlangıcını işaret etti. Hatta Kirli Dans, şiddetli ve sübjektif feminist bir film olan Penny, kendini yıkmak için çok parlak olmayabilir. Kesinlikle bebeğimizin bebeğin kendini bulabileceği bir durum değil. (Zavallı Marla’nın kürtajın ne kadar kötü olduğunu düşündüğüne bile dokunmayalım. Dövüş Kulübü.) Açık Çılgın Eski Kız Arkadaşı, Paula, kocasına, “Bu seçenekler [abortus] kış aylarında kış ayından sonra gençler içindir. Kocası, kredisine kadar, kararı tamamen ona bıraktı. Fikrini değiştirdiğinde ve sonuçta kürtajın yapılmasına karar verdiğinde, bütün aile onun seçimine saygı gösterir. Paula bu konuda fazla da kırılmadı..

Ne düşündüğünün aksine – ve kaçına inanmamız gerektiğine – gençler gençler kürtaj alan veya almayan tek kişi değiller. Yetişkin kadınlar da, çoğu anneler. Aslında, çoğu annelerdir. Kürtaj yapan kadınlar, çocuğu yetiştirmekten ziyade parti yapmayı tercih eden sorumsuz aptallar değildir. Çok sık, zaten onları yetiştiren kadınlar ve aileleri için en iyisini biliyorlar..

Xiomara için durum böyle Jane Bakire, bir kızı ve bir torunu var. Şimdi, bir kariyer istiyor. Bu yüzden hamileliğini vadeye taşımayacağını düşünüyor; Annemi bir şey yaptı ve tekrar yapmak istemiyor. El sıkışması veya endişesi söz konusu değil. Gözyaşlarını kırmaz ya da pencereden ısrarla bakmaz. O sadece doktora gider.

Olivia, şununla SkandalDaha dramatik genel tonu, kürtaj için duygusal bir reaksiyonu var, ama o da, onun kararı hakkında herhangi bir pişmanlık veya suçluluk hissetmiyor gibi görünmüyor. Çalışmak için bir iş yaşamak ve yaşamak için bir yetişkin kadın. Bir çocuk planının bir parçası değildi, o yüzden bunu yapmayacaktı..

Daha çeşitli kürtaj öyküleri dizisini görüyoruz. Bu kadınların sorumlu yetişkinlerin suçluluktan yoksun olduğu bir ilerlemedir. Bu gösteriler, seçim yanlısı hareketde devrim yaratamayabilir, ancak belki de bu konuyu nasıl gördükleriyle ilgili önyargılı görüşmelere veya görüntüleyenlere ulaşırlar..

Benim için en heyecan verici olan şey, hikayecilerin hamileliği nasıl gördüklerinin değişmesidir. Yazma, çatışmayı çözer. Hamilelik, kürtaj, doğum ve doğum kararı alma ve bir çocuğun yetiştirilmesi tümüyle çatışma yaratır. Yazarların bir karakteri vurması çok cazip, çünkü hemen bir yay oluşturuyor. Bu karakter, vücudundaki değişiklikler ile mücadele edecek, dramatik ve / veya komik bir emeğe sahip olacak ve sonra mutlu olacak. Ve bir bebeği olduğunda, benim için çok fazla hikaye var. Planlanmamış olsaydı daha heyecanlı. Rachel’ı düşün. Arkadaş ya da Mindy Mindy Projesi ya da Jane Jane Bakire veya Büyüyen ağrıları veya Aile bağları veya ER ya da … anladın. Hamilelik iyi televizyon yapar. Kürtaj, iyi, geleneksel olarak değil.

Filmlerde, trend daha da belirgindir. Gal Is Preggo, şehit Molly Ringwald’dan Keeps için için Dokuz ay için Bebek sahibi. Juno, feminizmden feminizme, protestocuların dışarıda bir noktaya sahip olduğuna karar vermeden önce, kürtaj kliniğinin bekleme odasına girer. Filmin kredisine, bebeğini Jennifer Garner’a vermek için son derece sorumlu bir karar verdi. Dürüst olmak gerekirse, tüm istenmeyen çocuklar Jennifer Garner’e gittiğinde dünya harika bir yer olurdu. Ve bak, anladım. Judd Apatow’un filminden dediği gibi Knocked Up, Katherine Heigl’in karakteri kürtaj alırsa, “Film yok.” Adil! Sonra tekrardan, Apaçık çocuk, Kürtaj yapan bir kadın hakkında bir film, son birkaç yılın en iyi bağımsız komedilerinden biridir. Yani.

(Ayrıca, bir kadının düşük yaptığını söylemesi ne kadar da aptalca konuşabiliriz çünkü bebeğinin babasının kendini iyi hissetmesini istemiyor, ama o kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyor çünkü duh? Sana bakıyorum, Scrubs ve OC.)

Bu, melodramcılığı reddetme eğilimine direnen herhangi bir yazarın (ister bir bebek, ister suçluluk ve kararsızlık olsun) plansız bir hamilelikten çıkıp dinleyicilerine büyük bir hizmet vereceğini söylüyor. Bebek sahibi olmak büyük bir karardır; bu lanet olası bir arsa değil.

Tamamen ilgisiz bir notta, Planlanmış Ebeveynlik için para vermek için bir bağlantı var..

Ссылка на основную публикацию
2019