Gelin Nedime Elbiselerinin Elbisesini Ödemeli mi?

Bahse girerim mavi abajurlar nedimeleri bir miktar paraya çevirir.!

Dün bundan bahsetmiştim Orange County Gerçek Ev Hanımları yıldızı Tamra Barney, Nedime’nin beyazına Vera David’in gelinlik elbisesi olan ve 200 doların altında olan Vera Wang gelinlik modelleri giydi. Bunun harika olduğunu düşündüm, çünkü Tamra, fantazi tasarımlı önlükler giydirmek için arkadaşlarına sormuyordu (nakit para ile aynı olmayabilir). o süslü bir tasarımcı gelinlik giydi. (Ya da, üç, onlardan.)

Ama Tarih Okuyucusu’nu kurtarın shoponadime, Tamra’nın kendi özel elbiselerinde nedime giymek için para ödemiş olsaydı bile harika bir şey olacağını düşünmüştü, çünkü düğününden bazı Benjamins’i (üçüncüsü) zaten yapıyor olacaktı. Okuyucu Lauren_F bir adım daha ileri götürdü ve belki de her gelin nedime elbisesi için ödeme yapmalıydı. “Sonuçta, gelin neredeyse her zaman elbiseyi, rengi ya da en azından konuyla ilgili bir şeyler söyler.”

ha.

Tamra’nın nedime elbiselerinin özel kıyafetlere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum – nedime elbiseleri tek giyimli ürünler olma eğilimindeydiler – gelin nedimesi gelinin nedime elbiseleri için yeni normal olarak.

Beni duyunca: Nedimeleri genellikle bestie’nin büyük gününde bir parçası olmaktan hoşlanırken, NO ONE’ın bir nedime elbisesi almak için çok heyecanlı olduğunu söylemek yanlış olur. Elbiseyle iyi olsan bile, ihtimaller yine ona ulaşmayacaksın. (Giyindiğim zaman, birinin benim için seçtiği bir elbise yerine, seçtiğim bir elbiseyi giymeyi tercih ederim!) Gelin elbisenin rengini dikte edip stili seçmeme izin verse bile, şans en sevdiğim renklerden biri değil ve onu tekrar giymiyorum. Yani, düğününüzde giymek için bir elbise seçtiyseniz, bunun için ödeme yapmanız mantıklı değil mi??

Bu da pahalı tadı olan gelinler için izinler yapardı. Nedimelerimde, satın aldığım elbiselerden iki tanesinde 400 $ fiyat etiketi vardı. O gelinler benim düğünümdeyken, 120 dolarlık elbise almasını istedim. Şikayet etmiyorum – sadece argümanımı destekliyorum – ama bu oldukça adil değil. Belki de gelin nedimeleri nedime elbiseleri giymesini istiyorsa belki o maliyeti absorbe eden kişi olmalı. Daha küçük bir bütçeye sahip bir gelin – ya da elbiselerin şamarlık faktörünü önemsemeyen bir kişi – daha az para harcayabilirdi, ve gerçekten de, gerçekten sıcak, pist dışı bir tasarımcı elbisesinde arkadaşlarını istediği bir gelin isterdi. o kadar ve daha fazla ödeme.

Ve asla evlenmemiş kızlara ya da küçük bir düğün partisine sahip olma eğiliminde olduğunuzda ya da hiç bir şey yapmadığınızda, hayatın sonunda evlenenler için işleri daha adil hale getirirdi. Demek istediğim, 40’lı yıllarda, arkadaşlarının düğünlerini yıllardır geçirmesi için binlerce arkadaş edindim. Bu pek doğru görünmüyor.

Bazı kontrolden çıkmış gelin partilerinde yardımcı olabilir. Çoğu zaman “acıma” gelinleri düğünlerine davet ettikleri için, dört yıl önce düğünleri olan bir kuzen ya da lise arkadaşını da dahil etmedikleri için kendilerini kötü hissediyorlar. Gelinlerin sayılarını saklamak için bir bahaneye sahip olması güzel bir şey olabilir: “Büyük bir düğün partisine sahip olmak isterdik, bu sadece bütçemizde değil.”

Elbette ki, kim-için-kim-elbise geliri ödemek zorunda kaldıysa, bazı gelinler ve nedimeleri maddi olarak konuşmak için potansiyel olarak ele geçirilebilir. Kuralların 2008’de değiştiğini söyleyin: Arkadaşlarının düğünleri için dört nedime elbisesi için ödeme yapmıştım ve altı b-maids ‘elbisem için ödeme yapmak zorunda kaldım. Ancak, oyun alanının oldukça hızlı bir şekilde düzleştirileceğini varsayalım. (Düğünleri çoktan yapılmış olan arkadaşların elbiseleri için paramı ödediğim gibi, elbiselerini düğün için ödeyebilirdi, o zaman herkesin satın alırdım. Yeterince kolay.)

Gelinin nedime elbiseleri için para ödemesi gerektiğini düşünüyor musun??

Zaten düğünümde çok fazla zaman harcıyorken nedimelerimi süslemek için 1000 dolar ya da öylesine çatallamak zor olurdu. Ama sadece iki düğün için 800 dolar harcadığımdan (ve muhtemelen içinde olduğum diğer üç düğün için her biri 150 dolar), uzun vadede ciddi bir miktar dolar kurtarabilirdim.

Fotoğraf: Flikr / loyaldefender2004.
Ссылка на основную публикацию
2019